PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30991}

Milczenie

Tystnaden
7,6 7 570
ocen
7,6 10 1 7570
7,8 13
ocen krytyków
Milczenie
powrót do forum filmu Milczenie

OPIS FILMU

ocenił(a) film na 7

"Scenerią filmu jest utopijne państwo totalitarne, leżące gdzieś w Europie, posiadające własny język, starannie izolujące się od przybyszy." - Chciałem zapytać autora tego tekstu, gdzie w filmie jest jakakolwiek wzmianka o tym że owe państwo jest utopijne, totalitarne i że starannie izoluje się od przybyszy???

rurabomber

Jak już autor opisu się odezwie, to może przy okazji wyjaśni mi, dlaczego w rzeczonym opisie sypie spoilerami aż miło. Wiem, że to nie jest film, po którym należy spodziewać się zawrotnej akcji i zaskakującej pointy, ale bez przesady.

użytkownik usunięty
rurabomber

Też mnie to ciekawi.

ocenił(a) film na 9
rurabomber

państwo jest na pewno fikcyjne, bo język jaki słyszymy i czytamy z gazet, plakatów czy innych tabliczek nie istnieje, jest wymyślony. aczkolwiek jest trochę podobny do słowiańszczyzny, jak dla mnie tej południowej, bałkańskiej, co jeszcze nic nie musi sugerować.
natomiast nie pojmuję za cholerę z jakiej racji miałoby to państwo być totalitarne??? ten czołg to chyba troszkę jednak za mało na takie wnioski.

ocenił(a) film na 9
sten44

Państwo.... jakie państwo. Przecież tam nie ma żadnego Państwa.
Iluzja świata istniała, bo nasz mózg, tak go kreuje. Podobnie gdy śnimy, widzimy to co znamy, nie to co może gdzieś istnieje.
Dlatego Bóg jest niepojęty... malujemy go, jako Oko opaczności, bo czujemy że na nas patrzy, ale równie dobrze może być mgławicą, albo zlewająca się masą z naszych dusz.

ocenił(a) film na 10
rurabomber

Z pewnością państwo szykujące się do wojny lub totalitarne. W normalnym kraju nie ma alarmów co parę godzin i dziesiątek czołgów na ulicach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones