PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30991}

Milczenie

Tystnaden
7,6 7 568
ocen
7,6 10 1 7568
7,8 13
ocen krytyków
Milczenie
powrót do forum filmu Milczenie

kto ocenia nizej ten jest ignorantem filmowym.

ocenił(a) film na 6
revirdixat

Oceniłem na 7 i nie jestem ignorantem filmowym, co Ty na to ?:)

Kamileki

pacz wyzej.

ocenił(a) film na 6
revirdixat

widzę sufit

użytkownik usunięty
Kamileki

Jak oglądasz film, widzisz ekran?

ocenił(a) film na 6

Jeżeli patrzę na wprost to tak.

użytkownik usunięty
Kamileki

To wszystkie filmy są podobne. No, chyba, że zmieniasz ekrany.

ocenił(a) film na 6

Ale, ale o co chodzi?

użytkownik usunięty
Kamileki

O to, że za wysoko popatrzyłeś :)
Dlaczego dajesz 7?

ocenił(a) film na 6

Pisząc nieco humorystycznie - zbyt dużo nudy, która nic nie mówi.

użytkownik usunięty
Kamileki

Bo to Milczenie było (kontynuując humorystyczny ton).
Właśnie jestem świeżo po seansie. Zgodzę się z tym, że w trakcie oglądania to "nic nie dzianie się", brak wyjaśnień jest trochę męczące. Jednak z każdą minutą jaka teraz upływa nabieram przekonania, że Bergmanowi zależało na ukazaniu cierpienia, bezsilności spowodowanych milczeniem, nagromadzeniem żali, nie wyjaśniająć ich przyczyn. Chyba przyznasz, że to mu się udało.

ocenił(a) film na 6

Przyczyny to jakieś były - Anna oskarżała Ester, że narzuca jej swoje poglądy, a Ester nie mogła znieść tego, że jej siostra puszcza się z jakimś gościem, a to przez to, że sama jest bardzo samotna. Kompletnie 2 różne osobowości miały. Nie podoba mi się w tym filmie fabuła - jest taka nijaka, klimat tworzą zdjęcia ale to zasługa wiadomo kogo, a nie Bergmana. Dla mnie dobry film, nic poza tym - krytycy zachwycali się nim, bo to przecież Bergman - ale nikt nie jest geniuszem.

użytkownik usunięty
Kamileki

"nikt nie jest geniuszem" - zazdrość przez ciebie przemawia?
Już w pierwszej scenie w pociągu widać chłód między siostrami (pewnie jechały z bagażem z zamrażalką). To co dzieje się w hotelu to tylko kontynuacja nagromadzoych wcześniej emocjii.
Sama mam mieszane odczucia, co do genialności tego filmu. Może potrzebuje on wiecej czasu do przemyśleń.

ocenił(a) film na 6

Jaka zazdrość:P Nie śmiałbym się nawet porównywać, napisałem to w tym kontekście, ze niektórzy wydaja mylne sądy przez to właśnie że maja kogoś za "wiecznego" geniusza. Bergman był geniuszem, ale nie 100 % bo się po prostu nie da i to miałem na myśli:) Szczerze to napisze Ci ze utkwił mi nieco w głowie po seansie, ale na razie nie zmieniam oceny. Bo to, że coś się zapamiętuje nie musi zawsze wynikać z walorów filmu. Lubie "nic nie dzianie się" na ekranie, ale tak jak pisałem, tutaj za tym czasem nic się nie kryło albo kryło się zbyt mało. Nawet koniec był taki jak cały film, ale w końcu to milczenie... :)

użytkownik usunięty

A czemu zasługuje na więcej?

użytkownik usunięty

Juz samo to, że się myśli o filmie, anlizuje go powoduje, że zasłuuje on na co najmniej 8. O kiepskim filmie szybko się zapomina. A dlaczego tobie ten film tak długo nie daje spokoju?

użytkownik usunięty

Nie daje spokoju? Serio?

użytkownik usunięty

Serio. Nie jesteś tego pewien? To skąd ten brak obojętności wobec tego dzieła?

ocenił(a) film na 6

Fakt - najgorsza jest obojętność, ale przecież Chrysler może rozmyślać nad filmem i dać mu 6 czyż nie ?:)

użytkownik usunięty
Kamileki

Przeważnie średnia ocena oznacza, że film był nijaki. Ale to "przeważnie" nie obejmuje takich wyjątkowych widzów, jak np. Chrysler :). Zresztą sam fakt, że rozmyśla nad nim jest pocieszający, bo kiedyś może, w swoim tempie oczywiście, doceni ten obraz.

użytkownik usunięty

Rzecz mi obojętna, obejrzałem, wyrzuciłem, zapomniałem. To, że się kręcę po forach nie znaczy, że o tym myślę.

użytkownik usunięty

kręcisz się bezmyślnie?

użytkownik usunięty

Powiedzmy. Wrzucam do obserwowanych fora i tematy hurtowo.

użytkownik usunięty

to masz dużo powiadomień.

O pocieszające, nie tylko ja jestem uzależniony od FW (załóżmy grupę odwykową;)

revirdixat

Pisze sie "PATRZ" :P Pozdrawiam

użytkownik usunięty
revirdixat

Było 7, jest 6, moja osobista 1 gwiazdka. Bzdurka o niczym, jak wszystkie te Bergmany zajmujące się babkami.

ocenił(a) film na 6

Tak. Większość wydumanych interpretacji jakie czytałem bierze się stąd, że w tym filmie nic nie ma i można sobie dopisać wiele rzeczy, Bergman nie zadbał o coś co by zaciekawiło - jakieś wyraźne symbole, oryginalne zakończenie (bo tu jest lekka żałość). Są za to idealne zdjęcia ale to zasługa Nykvista. Dla mnie niestety "nudne nic nie dzianie się" - 0 napięcia, a byłem skupiony maksymalnie, Np. w Powiększeniu to było ciekawe i enigmatyczne "nic nie dzianie się":)

użytkownik usunięty
Kamileki

http://wizjalokalna.wordpress.com/2012/04/20/bergman-a-symbole/
To, jakbyś chciał coś pisać o braku symboli u Bergmana.

ocenił(a) film na 6

Pisałem przecież "wyraźne symbole" i tylko dotyczące "Milczenia". Z pewnością posiada ono również niezłą symbolikę, ale nie tak wyraźną jak np. 7 pieczęć. Chyba nie masz mnie za takiego idiotę, który myśli, że Bergman nie używa symboliki w swoich filmach :)

użytkownik usunięty
Kamileki

W Milczeniu jest wiele wyraźnych symboli np. uchylone drzwi, lustra, okna często stosowane w innych filmach. Sam Bergman określał drzwi, jako możliwość porozumienia, wystarczy je otworzyć. To chyba jeden z najgłówniejszych symboli i do tego tak oczywisty.
Oczywiście, że nie mam. Uznałam, że może chciałbyś poczytać:)

ocenił(a) film na 6

Przeczytam, tylko nie wiem czy wpada tak przed oglądaniem tych filmów, których nie widziałem.

użytkownik usunięty
Kamileki

Tytuły filmów napisane są kursywą. To ułatwia wybiórcze potraktowanie tekstu.

revirdixat

wszyscy wypowiadajacy sie w tym temacie oprocz mnie oczywiscie to ignoranci filmowi a najwiekszym ignorantem jest jesuschrysler.

użytkownik usunięty
revirdixat

Wiadomo

memento to jest to!

użytkownik usunięty
revirdixat

Owszem, najwybitniejszy scenariusz w historii kryminałów.

zgubiles jedno slowo w swojej sentencji.

użytkownik usunięty
revirdixat

Jakie?

Owszem, najwybitniejszy scenariusz w historii gimnazjalnych kryminałów.

użytkownik usunięty
revirdixat

Już nie przedszkolnych?

przecietny gimnazjalista mentalnie nie rozni sie od przedszkolaka.

ocenił(a) film na 9
revirdixat

byłoby naprawdę wspaniale, gdyby gimnazjaliści oglądali takie filmy jak np. 'Memento'. Na poziom gimnazjalny film naprawdę dobry. Mam nadzieję, że nie będą w takim wieku ruszać dzieł Bergmana. Do tego trzeba niestety trochę dorosnąć, trzeba coś czuć. Mamy na szczęście zdrowych nastolatków, którzy biegają, szaleją a nie zastanawiają się nad egzystencją.

Kafsony

no cóż...

ocenił(a) film na 6
revirdixat

Nie może być ignorantem ten kto pooglądał cały film.

Kamileki

memento rzadzi!

ocenił(a) film na 6
revirdixat

Nie oglądałem niestety.

Kamileki

zaluj panie kolego zaluj. ale nic nie stoi na przeszkodzie aby nadrobic te karygodne zaleglosci.

ocenił(a) film na 6
revirdixat

Zaległości to tak, ale nie nazwałbym ich karygodnymi. Karygodne to np. 7 samurajów, Stalker tudzież Sanatorium Pod Klepsydrą.

Kamileki

owszem te ktore wymieniles sa karygodne ale memento jest najbardziej karygodne ze wszystkich.

ocenił(a) film na 6
revirdixat

"gimnazjalny kryminał" uważasz za najwybitniejszy obraz? Dziwny gość z Ciebie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones